XXIII Igrzyska - Świętochłowice 2015
Oratoryjne Piątki
Jastrzębia Góra 2015
Półkolonie zimowe "Ocalić Marzenia: - 2015
Jarosławiec 2014
Energylandia
Pierwszy trening SALOS - Pogrzebień

Oratoryjne Newsy - Zapraszamy

Bratysława 2016Turniej żakówGrillowanieTurniej w Pszowie

BRĄZOWE MEDALE DLA POGRZEBIEŃSKIEGO SALOSU !!!

włącz .

 ?Musisz Wierzyć do końca? ? to hasło obecnej edycji Ogólnoświatowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, które rozpoczęły się w dniu 04.05. 2016 r. w Bratysławie na Słowacji, a zakończyły 08.05.2016 r. w Wiedniu w Austrii.

Hasło tegorocznej edycji wprawdzie niewiele ma wspólnego z samym sportem, ale chce ono wskazać wszystkim uczestnikom na pewna wartość, zachęcając ich do wprowadzenia jej we własne życie.

Ponad 1200 sportowców z 13 krajów rywalizowało ze sobą w pięciu dyscyplinach sportowych. Nad pomyślnym przebiegiem Igrzysk czuwało 300 wolontariuszy z salezjańskich oratoriów całej Słowacji.

SALOS POGRZEBIEŃ w poprzedzających eliminacjach Ogólnopolskich rozgrywek w 2015 r. w Świętochłowicach zakwalifikował 2 drużyny żeńskie w piłce nożnej w dwóch kategoriach wiekowych Ai B.

Drużyna A w skład której wchodziły roczniki 1998-1999 i młodsze w swojej grupie rywalizowały z ekipami z Słowacji, Hiszpanii i drużyną z Polski z Oświęcimia. Bezkonkurencyjne okazały się Słowaczki, które zarówno w grupie jak i w finale z Hiszpankami nie odniosły porażki.

Nasze zawodniczki, które pochodzą z Gminy Lyski po pasjonującej walce zakończonej remisem 3:3, pokonały w rzutach karnych koleżanki z Oświęcimia tym sposobem zdobywając brązowy medal.

W kategorii B roczniki 2000 i młodsi nasze piłkarki  z gminy Kornowac znalazły się w grupie z drużynami z Słowacji, Belgii I i Belgii II. Trzy dni zmagań piłkarskich na pięknych obiektach sportowych Bratysławy doprowadziły nas do półfinału, gdzie po ciężkiej walce zremisowaliśmy z drużyną Belgii I 1:1, a rzuty karne przesądziły o tym, że pozostała nam walka o najniższy stopień podium.

Mecz o III miejsce był imponującym pokazem strzeleckim i zakończył się pewna wygrana naszej ekipy. I miejsce tak, jak w grupie starszej przypadło bezkonkurencyjnym Słowaczką, które w finale pokonały Belgijki I.

Sukcesy nie byłyby możliwe gdyby nie dwuletnie regularne treningi i mobilizacja dziewcząt na obiektach w Pogrzebieniu i Lyskach.

Duże słowa uznania i podziękowania za waleczność i wytrwałość do końca należą się obu naszym zespołom wraz z ich trenerem p. Anią Pytlik nauczycielką wychowania fizycznego w Gimnazjum w Lyskach oraz trenerowi  Michałowi i opiekunowi Krzysztofowi  Koczor z Pogrzebienia .

W Igrzyskach uczestniczyły:
Kategoria A: Sabina Cielanga, Marlena Jureczko, Natalia Kłosek, Patrycja Styczeń, Karolina Klimczak, Aleksandra Jureczko, Nikola Kotyrba, Kasia Gawlyta, Weronika Socha, Marta Kemus.

Kategoria B : Natalia Primus ,Natalia Niedbała , Weronika Twardzik ,Natalia Polak, , Michaela Janda, Emilia Zając, Magda Skatuła, Ania Koczor, Kamila Kachel, Laura Zimermann