Oratoryjne Newsy - Zapraszamy

Bratysława 2016Turniej żakówGrillowanieTurniej w Pszowie

Czarny Czwartek

włącz .

Z pewnością są takie turniej i zawody, które nie można nazwać udane. Do takich dni należy zaliczyć czwartkowy występ Salosu Pogrzebień w 3 etapie rozgrywek żaków. Tym razem rozgrywki odbywały się na stadionie klubu LKS Czarni Gorzyce, który to także pełnił rolę gospodarza. Dla wygody rozgrywki przeniesiono z soboty na czwartek – niestety nie był to dobry pomysł.

Przyjechaliśmy do Gorzyc z radosnymi twarzami. Uśmiech zdradzał, że wszyscy zawodnicy są pełni zapału i gotowi aby walczyć o zwycięstwo. Już pierwsze minuty meczu zdawały się to potwierdzać.

BRĄZOWE MEDALE DLA POGRZEBIEŃSKIEGO SALOSU !!!

włącz .

 „Musisz Wierzyć do końca” – to hasło obecnej edycji Ogólnoświatowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, które rozpoczęły się w dniu 04.05. 2016 r. w Bratysławie na Słowacji, a zakończyły 08.05.2016 r. w Wiedniu w Austrii.

Hasło tegorocznej edycji wprawdzie niewiele ma wspólnego z samym sportem, ale chce ono wskazać wszystkim uczestnikom na pewna wartość, zachęcając ich do wprowadzenia jej we własne życie.

Ponad 1200 sportowców z 13 krajów rywalizowało ze sobą w pięciu dyscyplinach sportowych. Nad pomyślnym przebiegiem Igrzysk czuwało 300 wolontariuszy z salezjańskich oratoriów całej Słowacji.

Savionalia 2016

włącz .

Jak było to zapowiadane wielokrotnie w ostatnim czasie, w dniach od 6 do 8 maja 2016 r. odbywały się w Krakowie Inspektorialne Savionalia. Jest już wieloletnią tradycją, że bierze w nich udział młodzież z naszego salezjańskiego dzieła.

Ten rok był jednak wyjątkowy. Z różnych powodów nasza młodzież wyjechała tylko na jeden dzień świętowania – sobotę. Choć z trzech dni świętowania doświadczyliśmy tylko jednego, to jednak był to dzień centralny, w którym najwięcej się działo. Ale o tym za chwilkę.

Inspektorialne Igrzyska Salosu

włącz .

 Podczas majowego święta, jakim są Savionalia, odbywają się Inspektorialne Igrzyska Piłki Nożnej. W tym roku wystąpiliśmy w kategorii piłki nożnej chłopców kat. B. W wyniku zaciętej walki zajęliśmy 3 i 4 miejsce.

W rozgrywkach, w naszej kategorii, oprócz naszych dwóch drużyn z Pogrzebienia wzięły udział drużyny z Krakowa i Zabrza. Zarówno jedna jak i druga to drużyny z naszych salezjańskich szkół. Pogrzebień II – Kraków 0:1, Pogrzebień I – Zabrze 1:3 oraz Pogrzebień I – Pogrzebień II 4:2.

Zielone Barwy

włącz .

 Jest już wieloletnią tradycją, że majowy weekend upływa dla wszystkich placówek salezjańskich w południowej Polsce pod wspólnym znakiem, którym są Savionalia. Dni te upływają w wielkiej radości i doświadczenia dobra ze strony innych. Wyrazem tego jest możliwość zaprezentowania innym swojej rocznej pracy.