XXIII Igrzyska - Świętochłowice 2015
Oratoryjne Piątki
Jastrzębia Góra 2015
Półkolonie zimowe "Ocalić Marzenia: - 2015
Jarosławiec 2014
Energylandia
Pierwszy trening SALOS - Pogrzebień

Oratoryjne Newsy - Zapraszamy

Bratysława 2016Turniej żakówGrillowanieTurniej w Pszowie

XXI Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

włącz .

Trzeciego marca odbyły się XXI OIMS (Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej) w Dobieszczyźnie. Całość imprezy odbywała się jednak w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie.

Pierwszego dnia o godzinie 18:00 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie, po którym udaliśmy się do Hotelu.

Następnego dnia po szybkim śniadaniu pojechaliśmy na sportowe rozgrywki do pobliskiego Jarocina. Jako Salos startowaliśmy w dwóch kategoriach: A (kategorii starszej) oraz B (kategorii młodszej). W kategorii A startowały nasze starsze dziewczyny, zaś w kategorii B młodsze dziewczyny i chłopaki. Rozgrywki trwały od godziny 9:00 do 17:00 po których wróciliśmy do hotelu by przygotować się do Mszy Świętej w kościele Św.Mikołaja w Żerkowie na zakończenie wyczerpującego dnia.

W niedzielę po śniadaniu każda z drużyn udała się na finały rozgrywek. Po zaciętych meczach udało nam się zdobyć pierwsze (kategorii B dziewczyn), drugie (kategorii A dziewczyn) oraz piąte (kategorii B chłopców) miejsce. Uroczyste zakończenie odbyło się o godzinie 11:30 gdzie wręczyli najlepszym drużyną nagrody.

 

Powiatowa Liga Halowa Piłki Nożnej Orlików

włącz .

W tegorocznym sezonie odbyła się XIV edycja Powiatowej Ligii Halowej Piłki Nożnej Orlików im.Zbigniewa Oszka pod Patronatem Starosty Raciborskiego.Nasi młodzi piłkarze uplasowali się pod podium. Chłopcy mieli wielkiego ducha walki i chęć wygranej  i mimo młodego wieku dążyli do zwycięstwa.Sporym wyzwaniem dla nich była gra ze starszymi przeciwnikami.

Czarny Czwartek

włącz .

Z pewnością są takie turniej i zawody, które nie można nazwać udane. Do takich dni należy zaliczyć czwartkowy występ Salosu Pogrzebień w 3 etapie rozgrywek żaków. Tym razem rozgrywki odbywały się na stadionie klubu LKS Czarni Gorzyce, który to także pełnił rolę gospodarza. Dla wygody rozgrywki przeniesiono z soboty na czwartek ? niestety nie był to dobry pomysł.

Przyjechaliśmy do Gorzyc z radosnymi twarzami. Uśmiech zdradzał, że wszyscy zawodnicy są pełni zapału i gotowi aby walczyć o zwycięstwo. Już pierwsze minuty meczu zdawały się to potwierdzać.

BRĄZOWE MEDALE DLA POGRZEBIEŃSKIEGO SALOSU !!!

włącz .

 ?Musisz Wierzyć do końca? ? to hasło obecnej edycji Ogólnoświatowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, które rozpoczęły się w dniu 04.05. 2016 r. w Bratysławie na Słowacji, a zakończyły 08.05.2016 r. w Wiedniu w Austrii.

Hasło tegorocznej edycji wprawdzie niewiele ma wspólnego z samym sportem, ale chce ono wskazać wszystkim uczestnikom na pewna wartość, zachęcając ich do wprowadzenia jej we własne życie.

Ponad 1200 sportowców z 13 krajów rywalizowało ze sobą w pięciu dyscyplinach sportowych. Nad pomyślnym przebiegiem Igrzysk czuwało 300 wolontariuszy z salezjańskich oratoriów całej Słowacji.

Savionalia 2016

włącz .

Jak było to zapowiadane wielokrotnie w ostatnim czasie, w dniach od 6 do 8 maja 2016 r. odbywały się w Krakowie Inspektorialne Savionalia. Jest już wieloletnią tradycją, że bierze w nich udział młodzież z naszego salezjańskiego dzieła.

Ten rok był jednak wyjątkowy. Z różnych powodów nasza młodzież wyjechała tylko na jeden dzień świętowania ? sobotę. Choć z trzech dni świętowania doświadczyliśmy tylko jednego, to jednak był to dzień centralny, w którym najwięcej się działo. Ale o tym za chwilkę.