XXIII Igrzyska - Świętochłowice 2015
Oratoryjne Piątki
Jastrzębia Góra 2015
Półkolonie zimowe "Ocalić Marzenia: - 2015
Jarosławiec 2014
Energylandia
Pierwszy trening SALOS - Pogrzebień

Oratoryjne Newsy - Zapraszamy

Bratysława 2016Turniej żakówGrillowanieTurniej w Pszowie

Savionalia 2016

włącz .

Jak było to zapowiadane wielokrotnie w ostatnim czasie, w dniach od 6 do 8 maja 2016 r. odbywały się w Krakowie Inspektorialne Savionalia. Jest już wieloletnią tradycją, że bierze w nich udział młodzież z naszego salezjańskiego dzieła.

Ten rok był jednak wyjątkowy. Z różnych powodów nasza młodzież wyjechała tylko na jeden dzień świętowania ? sobotę. Choć z trzech dni świętowania doświadczyliśmy tylko jednego, to jednak był to dzień centralny, w którym najwięcej się działo. Ale o tym za chwilkę.

Pewnym smutkiem napawał nas fakt, że tegoroczny wyjazd prezentował się bardzo ubogo w porównaniu do ubiegłych lat. W tym roku na krakowskie spotkanie wyjechały zaledwie 23 osoby, co w porównaniu z setką młodzieży z sprzed dwóch lat wydaje się naprawdę skromnym wynikiem. Nie tracimy jednak nadziei, wierząc, że następny rok przyniesie widoczną poprawę.

Bardzo ucieszyła nas wspaniała, bardzo słoneczna pogoda. Bardzo żałowaliśmy, że zabrakło nam okularów przeciwsłonecznych i niezbędnych kremów. Na miejscu spotkaliśmy bardzo wielu młodych ludzi, zjednoczonych wspólnotą wiary i chęcią przeżywania swojego życia w radości. Mile zaskoczyła nas obecność młodzieży w Ukrainy, która pomimo dzielącej nas odległości (a niektórzy przyjechali aż z Odessy) i kosztów zechciała do nas przybyć. Udało nam się także spotkać na miejscu ks. Ireneusza Piekorza, którego zaprosiliśmy do odwiedzenia Pogrzebienia.