Półkolonie zimowe "Ocalić Marzenia: - 2015
Jarosławiec 2014

Wiosenny turniej żaków

włącz .

Wiosenny sezon piłkarski został rozpoczęty. W br. Salos Pogrzebień został zgłoszony do rozgrywek piłki nożnej żaków, którego organizatorem jest PZPN Podokręg Racibórz. Rozgrywki zostały podzielone na cztery części, obywające się w dwutygodniowych odstępach czasu.

W dniu 23 kwietnia 2016 r. odbyła się pierwsza część rozgrywek. Stadionem na którym odbywały się mecze okazał się stadion ?Orlik? w Pszowie. Oprócz naszej drużyny startowały jeszcze drużyny: LKS Krzyżanowice, Akademia Piłkarska United I i II. Rozegraliśmy trzy mecze.

Pierwszy mecz okazał się chyba najłatwiejszym z wszystkich rozegranych. Naszym zawodnikom nie brakowało zapału i chęci do gry. Może dlatego wygraliśmy bez większych trudności przewagą aż 4 bramek.

Drugi mecz okazał się o wiele bardziej wymagający. Choć zawodnicy Akademii Piłkarskiej United II wiekowo byli młodsi od zawodników Salos Pogrzebień to jednak nie chcieli poddać meczu bez zaciętej walki. Pierwsza połowa meczu była bardzo pechowa. Nasi zawodnicy strzelali w kierunku bramki jak na zawołanie. Kłopot tylko polegał na tym, że... bez skutku. Zła passa została jednak przełamana. Dokonał tego Dawid, który został sfaulowany w polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny. W minutę później świętowaliśmy 1:0 a nasi przeciwnicy wiedzieli, że mecz należy do nas.

Niestety ? to co dobre trwa tylko przez chwilę. Trzeci mecz przegraliśmy. Choć na twarzach naszych zawodników malowało się widoczne zmęczenie, to jednak wszyscy zawodnicy walczyli dzielnie. Trzy pierwsze, stracone, bramki odebrały nam ducha walki. Sytuacja poprawiła się w drugiej połowie. Doskonałym tego wyrazem była strzelona bramka (niestety nie została uznana przez sędziego).

Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Koczorowi za przygotowanie naszej   drużyny.    Dużym   wsparciem  dla  grających  zawodników  okazali  się rodzice, którzy to zagrzewali swoje pociechy do gry oraz na bieżąco wspierali radami. W dzisiejszych rozgrywkach zajęliśmy 2-gie miejsce.